MY_LOGO

MORH web > Naslovnica : O nama :

Mapa weba

Potpredsjednik Vlade i ministar obrane Damir Krstičević

 

Osobni podaci

  • umirovljeni general
  • rođen 1. srpnja 1969. u Vrgorcu

Radno iskustvo 

  • 2015. - zastupnik u Hrvatskom saboru: voditelj Izaslanstva Hrvatskog sabora u Parlamentarnoj skupštini NATO-a
  • 2012. - 2015. - PP Orahovica d.d., predsjednik Nadzornog odbora
  • 2009. - 2015. - M SAN Grupa d.d., zamjenik predsjednika Nadzornog odbora
  • 2007. - 2015. -  KING ICT d.d.o., član Nadzornog odbora
  • 2001. - 2009. -  M SAN Grupa d.d.,predsjednik Nadzornog odbora
  • 1998. - 2000. - Ministarstvo obrane Republike Hrvatske zamjenik načelnika Glavnog stožera Oružanih snaga Republike Hrvatske
  • 1998. - 1998. - Ministarstvo obrane Republike Hrvatske, Zapovjedništvo za obuku Oružanih snaga Republike Hrvatske, zapovjednik
  • 1996. - 1997. - Ministarstvo obrane Republike Hrvatske, V. zborno područje Oružanih snaga Republike Hrvatske, zapovjednik
  • 1993. - 1996. - Ministarstvo obrane, 4.gardijska brigada Oružanih snaga Republike Hrvatske, zapovjednik
  • 1992. - 1993. - Ministarstvo obrane Republike Hrvatske, 113. brigada Oružanih snaga Republike Hrvatske, zapovjednik
  • 1992. - 1992. - Ministarstvo obrane Republike Hrvatske, 115. brigada Oružanih snaga Republike Hrvatske, zapovjednik
  • 1991. - 1992. - Ministarstvo obrane Republike Hrvatske, 4. bojna 4. gardijske brigade Oružanih snaga Republike Hrvatske, zapovjednik
  • 1991. - 1991. - Ministarstvo obrane Republike Hrvatske, Izvidnički vod 4. gardijske brigade Oružanih snaga Republike Hrvatske, zapovjednik

Dodjela činova i promaknuća

  • 1995. - general-bojnik
  • 1995. - stožerni brigadir
  • 1993. - brigadir
  • 1993. - pukovnik
  • 1992. - bojnik 

 Odlikovanja i medalje

  • 1996. - Red hrvatskog trolista
  • 1996. - Spomenica domovinske zahvalnosti
  • 1995.- Medalja za iznimne pothvate
  • 1995. - Medalja "Oluja"
  • 1995. - Medalja "Ljeto '95"
  • 1995. - Red kneza Domagoja s ogrlicom
  • 1995. - Red bana Jelačića
  • 1992. - Spomenica Domovinskog rata

Obrazovanje

  • 2015. - Strategijski centar za sigurnosne studije, George C. Marshall Center
  • 2007 - 2008. -  Korporativno upravljanje za članove nadzornih odbora, Ekonomski fakultet u Zagrebu
  • 1997.- 1998. - Ratna škola kopnene vojske SAD – US Army War College
  • 1997. - Obrambeni jezični institut, Centar za engleski jezik - SAD – Defense Language Institute, English Language Center
  • 1987. - 1991. - Vojna akademija kopnene vojske, Beograd
  • 1985. - 1987. - Srednja vojna škola, Sarajevo
  • 1973. - 1985. -  Srednja škola, Vrgorac

Jezici

  • engleski

Intervjui ministra

 

Dosadašnji ministri obrane Republike Hrvatske:

  1. Josip Buljević (23.1.2016. - 20.10.2016.)
  2. Ante Kotromanović (23.12.2011. - 23.1.2016.)
  3. Davor Božinović (29. prosinca 2010. - 23. prosinca 2011.)
  4. Branko Vukelić (12. siječnja 2008. - 29. prosinca 2010.)
  5. Berislav Rončević (23. prosinca 2003. -12. siječnja 2008.)
  6. Željka Antunović (30. srpnja 2002.- 23. prosinca 2003.)
  7. Jozo Radoš (28. siječnja 2000.-30. srpnja 2002.)
  8. Pavao Miljavac (14. listopada 1998.-27. siječnja 2000.)
  9. Andrija Hebrang (14. svibanj 1998.-12. listopad 1998.)
  10. Gojko Šušak (18. rujna 1991. - 03. svibnja 1998.)
  11. Luka Bebić (31. srpnja 1991. - 18. rujna 1991.)
  12. Šime Đodan (02. srpnja 1991. - 31. srpnja 1991.)
  13. Martin Špegelj (24. kolovoza 1990. - 02. srpnja 1991.)
  14. mr. Petar Kriste (31. svibnja 1990. - 24. kolovoza 1990.)

Copyright © 2008-2017 Ministarstvo obrane Republike Hrvatske. Sva prava pridržana. Sadržaji s ovih stranica mogu se prenositi bez posebne dozvole uz navođenje izvora.
Web uredništvo Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. .