Branko Vukelić (12.01.2008.-29.12.2010.)

Ministar obrane Branko Vukelić

Osobni podaci

  • Rođen 9. ožujka 1958. u Karlovcu
  • Oženjen s Đurđicom Vukelić
  • Jedan sin
  • Preminuo 3. svibnja 2013. u Karlovcu

Obrazovanje

  • 1981. diplomirao na Elektrotehničkom fakultetu u Zagrebu

Profesionalna karijera

  • 1991-1997. rukovoditelj INA – Ispostava Karlovac
  • 1982-1990. projektant u projektnom uredu, šef pripreme i montaže u poduzeću ‘EAB’ Karlovac

Politička karijera

  • 2008.- 2010. Ministar obrane
  • 2003. Ministar gospodarstva, rada i poduzetništva
  • 2002. Imenovan za Glavnog tajnika Hrvatske demokratske zajednice
  • 2002. Izabran za predsjednika Županijskog odbora HDZ-a Karlovačke županije
  • 1997-2001. gradonačelnik grada Karlovca
  • 1993. Predsjednik Gradskog odbora HDZ-a Grada Karlovca
  • 1993-1997. Vijećnik u Gradskom vijeću Grada Karlovca
  • 2001. Vijećnik u Gradskom vijeću Grada Karlovca

Strani jezici

  • engleski jezik

Hobi

  • nogomet
  • hortikultura
  • glazba

Intervjui ministra

Dosadašnji ministri obrane Republike Hrvatske:

  1. Josip Buljević (23.1.2016. – 20.10.2016.)
  2. Ante Kotromanović (23.12.2011. – 23.1.2016.)
  3. Davor Božinović (29. prosinca 2010. – 23. prosinca 2011.)
  4. Branko Vukelić (12. siječnja 2008. – 29. prosinca 2010.)
  5. Berislav Rončević (23. prosinca 2003. -12. siječnja 2008.)
  6. Željka Antunović (30. srpnja 2002.- 23. prosinca 2003.)
  7. Jozo Radoš (28. siječnja 2000.-30. srpnja 2002.)
  8. Pavao Miljavac (14. listopada 1998.-27. siječnja 2000.)
  9. Andrija Hebrang (14. svibanj 1998.-12. listopad 1998.)
  10. Gojko Šušak (18. rujna 1991. – 03. svibnja 1998.)
  11. Luka Bebić (31. srpnja 1991. – 18. rujna 1991.)
  12. Šime Đodan (02. srpnja 1991. – 31. srpnja 1991.)
  13. Martin Špegelj (24. kolovoza 1990. – 02. srpnja 1991.)
  14. mr. Petar Kriste (31. svibnja 1990. – 24. kolovoza 1990.)