Posjet štićenika Dječjeg doma Vrbina Sisak pripadnicima Gardijske mehanizirane brigade u Petrinji | Foto: OSRH
Posjet štićenika Dječjeg doma Vrbina Sisak pripadnicima Gardijske mehanizirane brigade u Petrinji
Najmlađi posjetitelji imali su priliku sjesti u vozila i izbliza vidjeti opremu što je izazvalo veliko oduševljenje
Vojarnu “Pukovnik Predrag Matanović” u Petrinji u srijedu, 11. veljače 2026., posjetila su djeca iz Dječjeg doma Vrbina Sisak.
Dočekali su ih pripadnici 1. mehanizirane bojne “Tigrovi” Gardijske mehanizirane brigade, koji su ih potom proveli vojarnom i upoznali s dijelom svoje svakodnevice.
Zapovjednik vojarne “Pukovnik Predrag Matanović” bojnik Tihomir Kastmiler zahvalio je ravnatelju Dječjeg doma Vrbina iz Siska Stjepanu Čiviću, odgojiteljicama Luciji Pelc i Matei Jajalo te socijalnoj radnici Ines Zeljug na suradnji i podršci u realizaciji ovoga posjeta.
Obilazak je započeo razgledom vozila, a posebnu pozornost djece privukli su oklopno borbeno vozilo Patria i višenamjensko vozilo M-ATV.
Najmlađi posjetitelji imali su priliku sjesti u vozila i izbliza razgledati opremu što je izazvalo veliko oduševljenje.
Razgledom smještajnih kapaciteta i spavaonica djeca su vidjela kako izgleda život i rad vojnika u vojarni.
Za mnoge je ovo bio prvi neposredni susret s vojskom – prilika da nauče nešto novo, postave pitanja i provedu dan u drukčijem okruženju.
Ovakvi susreti imaju poseban značaj jer pridonose njegovanju pozitivnog odnosa između mlađih naraštaja i pripadnika Hrvatske vojske, kao dijela zajednice koji se brine o sigurnosti svih građana Republike Hrvatske.



