Ministar Anušić u Dubrovniku na 11. sastanku na vrhu Inicijative triju mora i Poslovnom forumu

Ministar obrane Ivan Anušić sudjelovat će na 11. sastanku na vrhu Inicijative triju mora u sastavu delegacije predsjednika Vlade Andreja Plenkovića

Potpredsjednik Vlade i ministar obrane Ivan Anušić sudjelovat će u utorak i srijedu, 28. i 29. travnja 2026. godine, na 11. sastanku na vrhu Inicijative triju mora, u sastavu delegacije predsjednika Vlade Andreja Plenkovića, i na pratećem Poslovnom forumu koji se održavaju u Dubrovniku.

U sklopu summita ministar Anušić održat će bilateralne sastanke sa Jordijem Hereuom Boherom, ministrom industrije i turizma Kraljevine Španjolske kao i s Nicole McGraw, veleposlanicom SAD-a u Republici Hrvatskoj.

Ministar Anušić u srijedu 29. travnja u 10:30 sati u hotelu Valamar Lacroma prisustvovat će na potpisivanju pisma namjere za projekt “Three Seas Hybrid Constellation”, a u 18:25 sati na panelu Innovation and Dual Use Tech: Resilience by Design – Learning from Ukraine.

Ministar Anušić nakon panela bit će i domaćin večere Innovation Dinner/Learning From Ukraine koja će okupiti poslovne, političke i diplomatske predstavnike.