Dva Canadair-a HRZ-a upućena u Bosnu i Hercegovinu radi gašenja požara
Ovo je drugi angažman 855. protupožarne eskadrile izvan granica Hrvatske ove godine
Dva protupožarna zrakoplova Canadair CL-415 s dvije posade, poletjeli su danas, 17. kolovoza 2026., iz vojarne „Pukovnik Mirko Vukušić“ u Zemuniku na gašenje požara na području općine Bosansko Grahovo u Bosni i Hercegovini.
Potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar obrane Ivan Anušić donio je Naredbu o upućivanju protupožarnih zrakoplova Hrvatskog ratnog zrakoplovstva u Bosnu i Hercegovinu u skladu s Odlukom Vlade Republike Hrvatske o uporabi Oružanih snaga Republike Hrvatske radi pružanja humanitarne pomoći Bosni i Hercegovini u gašenju požara.
Pripadnici 855. protupožarne eskadrile svoju su snagu i sposobnosti prethodnih dana pokazali gaseći požare diljem Dalmacije, a svoju humanitarnu ulogu ponovno potvrđuju pružanjem pomoći susjednoj Bosni i Hercegovini.
Ovo je drugi angažman 855. protupožarne eskadrile izvan granica Hrvatske ove godine.