Plakete i zahvalnice za gašenje požara Hrvatske vatrogasne zajednice primilo je 38 pripadnica i pripadnika 855. protupožarne eskadrile | Foto: MORH/J. Kopi

U Zemuniku dodijeljena priznanja pripadnicima 855. protupožarne eskadrile

Plakete i zahvalnice za gašenje požara Hrvatske vatrogasne zajednice primilo je 38 pripadnica i pripadnika 855. protupožarne eskadrile

U vojarni “Pukovnik Mirko Vukušić” u Zemuniku u petak 11. ožujka 2022. održana je svečana dodjela priznanja Hrvatske vatrogasne zajednice pripadnicama i pripadnicima 855. protupožarne eskadrile.

Plakete i zahvalnice za gašenje požara Hrvatske vatrogasne zajednice primilo je 38 pripadnica i pripadnika 855. protupožarne eskadrile. Za potporu vatrogastvu plaketu i zahvalnicu dobio je i ministar obrane Mario Banožić.

Glavni vatrogasni zapovjednik Slavko Tucaković kazao je kako zajednički rad i suradnja zračnih i zemaljskih snaga zaslužuje svaku pohvalu te kako vjeruje u sjajnu suradnju i u ovogodišnjoj protupožarnoj sezoni.

“Suradnja posebno na području priobalja sa županijskim vatrogasnim zapovjednicima i Hrvatskom vojskom zaista je na visokoj razini. Komuniciramo na dnevnoj bazi, razmjenjujemo iskustva i rješavamo sve zadaće i izazove koji su pred nama. Vjerujem kako će i nadolazeća protupožarna sezona biti uspješno provedena u zajedničkoj kvalitetnoj suradnji”, poručio je Tucaković.

Zapovjednik 855. protupožarne eskadrile pukovnik Darko Kučej zahvalio je Hrvatskoj vatrogasnoj zajednici na dodijeljenim priznanjima, istaknuvši kako će pripadnici Hrvatske vojske i dalje obavljati sve svoje zadaće i angažmane na najvišoj mogućoj razini.

“Gledam ovo kao nagradu za naše rezultate, za sav naš trud i zalaganje kako za prošlu protupožarnu sezonu, tako i za sve one koje su iza i ispred nas. Naša suradnja je na visokoj razini. Takva će ostati i možemo ju samo unaprjeđivati”, rekao je pukovnik Kučej.

Ministar Banožić čestitao je pripadnicima i djelatnicima 855. protupožarne eskadrile koji su se svojim angažmanom istaknuli u provedbi zadaća tijekom Protupožarne sezone 2021. godine. Zahvalio im je na profesionalizmu kojim dokazuju svoju izvrsnost i spremnost na one najzahtjevnije zadaće.

“Poštovane pripadnice i pripadnici 855. protupožarne eskadrile,

Zbog novonastale situacije nisam bio u mogućnosti biti s vama u Zemuniku na dodjeli priznanja Hrvatske vatrogasne zajednice.

Vi ste svojim profesionalnim i ljudskim angažmanom presudna snaga koja pomaže u gašenju i onih najvećih i najzahtjevnijih požara.

Najbolji ste dokaz kako je najvrjedniji dio našeg obrambenog sustava, naših Oružanih snaga čovjek – pilot i tehničar, neraskidivo i čvrsto jamstvo uspješnog djelovanja!

Čestitam vam od srca na priznanjima koja ste dobili. Itekako ste ih zaslužili!”.

Svečanosti u Zemuniku nazočili su načelnik stožera i zamjenik zapovjednika Hrvatskog ratnog zrakoplovstva brigadir Marinko Galović, zapovjednik 93. krila brigadir Krešimir Ražov, glavni vatrogasni zapovjednik Slavko Tucaković, županijski vatrogasni zapovjednici i drugi.

U Zemuniku dodijeljena priznanja pripadnicima 855. protupožarne eskadrileU Zemuniku dodijeljena priznanja pripadnicima 855. protupožarne eskadrileU Zemuniku dodijeljena priznanja pripadnicima 855. protupožarne eskadrileU Zemuniku dodijeljena priznanja pripadnicima 855. protupožarne eskadrileU Zemuniku dodijeljena priznanja pripadnicima 855. protupožarne eskadrileU Zemuniku dodijeljena priznanja pripadnicima 855. protupožarne eskadrileU Zemuniku dodijeljena priznanja pripadnicima 855. protupožarne eskadrileU Zemuniku dodijeljena priznanja pripadnicima 855. protupožarne eskadrileU Zemuniku dodijeljena priznanja pripadnicima 855. protupožarne eskadrileU Zemuniku dodijeljena priznanja pripadnicima 855. protupožarne eskadrileU Zemuniku dodijeljena priznanja pripadnicima 855. protupožarne eskadrileU Zemuniku dodijeljena priznanja pripadnicima 855. protupožarne eskadrile