Javni natječaj za imenovanje glavnog/e tajnika/ce Ministarstva obrane

Na temelju članaka 45. i 74.a stavka 1. Zakona o državnim službenicima (Narodne novine, br. 92/2005, 107/2007, 27/2008, 49/2011, 150/2011 i 34/2012) i članaka 2. i 26. Uredbe o raspisivanju i provedbi javnog natječaja i internog oglasa u državnoj službi (Narodne novine, br. 74/2010, 142/2011 i 53/2012), Ministarstvo obrane raspisuje

JAVNI NATJEČAJ

za imenovanje glavnog/e tajnika/ce Ministarstva obrane

Glavnog/u tajnika/cu Ministarstva imenuje Vlada Republike Hrvatske na četiri (4) godine.

Za glavnog/u tajnika/icu može biti imenovana osoba koja ispunjava sljedeće uvjete:

  • završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij pravne struke
  • najmanje četiri (4) godine radnog iskustva na odgovarajućim poslovima
  • istaknuti rezultati u području od značaja za rad državnog tijela
  • položen državni stručni ispit
  • poznavanje stranog jezika
  • poznavanje rada na računalu.

Osim navedenih uvjeta kandidati/kinje moraju ispunjavati i uvjete iz članka 48. Zakona o državnim službenicima.

Na navedeno radno mjesto ne može biti imenovana osoba za čiji prijam postoje zapreke iz članka 49. Zakona o državnim službenicima.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

Obvezni probni rad traje tri (3) mjeseca.

Natjecati se mogu i kandidati/kinje koji/e nemaju položen državni stručni ispit, uz obvezu polaganja državnog stručnog ispita u roku od šest (6) mjeseci od isteka probnog rada. Državni stručni ispit nije dužan/a polagati kandidat/kinja koji/a ima položen pravosudni ispit.

Javni natječaj za imenovanje glavnog/e tajnika/ce Ministarstva provodi komisija koju imenuje ministar obrane.

Komisija za provedbu javnog natječaja utvrđuje listu kandidata/kinja koji/e ispunjavaju formalne uvjete iz natječaja te ih poziva na razgovor (intervju) radi utvrđivanja njihovih stručnih znanja, sposobnosti i vještina te dosadašnjih rezultata u radu.

Razgovor (intervju) s kandidatima/kinjama provodi ministar obrane ili osoba koju on za to ovlasti. Na temelju rezultata provedenog razgovora (intervjua) ministar obrane predložit će Vladi Republike Hrvatske kandidata/kinju za imenovanje.

Opis poslova radnog mjesta koje se popunjava ovim javnim natječajem propisan je Zakonom o sustavu državne uprave (Narodne novine, br. 150/2011) i Pravilnikom o unutarnjem redu Ministarstva obrane, a podaci o plaći Zakonom o državnim službenicima.

Mjesto i vrijeme održavanja razgovora (intervjua) bit će objavljeni na web-stranici Ministarstva obrane www.morh.hr, najmanje pet (5) dana prije održavanja razgovora (intervjua).

Za kandidata/kinju koji/a ne pristupi razgovoru (intervjuu) smatrat će se da je povukao/la prijavu na javni natječaj.

Uz prijavu na natječaj kandidati/kinje su dužni priložiti:

  • životopis
  • preslik diplome
  • preslik radne knjižice ili drugog dokaza o radnom iskustvu
  • preslik domovnice
  • preslik uvjerenja o položenom državnom stručnom ispitu, ako kandidat/kinja ima položen državni stručni ispit
  • podatke o ispunjavanju uvjeta istaknutih rezultata rada u području od značenja za rad državnog tijela
  • uvjerenje nadležnog suda da se protiv podnositelja/ice prijave ne vodi kazneni postupak.

Kandidat/kinja koji/a ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima dužan/a je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i ima prednost u odnosu na ostale kandidate/kinje pod jednakim uvjetima.

Kandidat/kinja koji/a se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 35. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (Narodne novine, br. 174/2004, 92/2005, 2/2007 – Odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske, 107/2007, 65/2009, 137/2009 i 146/2010 – Odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske i 55/11) uz prijavu na natječaj dužan/a je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje o priznatom statusu odnosno potvrdu o priznatom statusu iz kojeg je vidljivo spomenuto pravo te dokaz da je nezaposlen/a.

Kandidat/kinja koji/a se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 10. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine, br. 143/02 i 33/05) uz prijavu na natječaj dužan/a je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje o utvrđenom invaliditetu odnosno drugi dokaz iz kojeg je vidljivo spomenuto pravo te dokaz da je nezaposlen/a.

Kandidat/kinja koji/a se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 48.f Zakona o zaštiti civilnih i vojnih invalida rata (Narodne novine, br. 33/1992, 77/1992, 27/1993, 58/1993, 2/1994, 76/1994, 108/1995, 108/1996, 82/2001 i  103/2003) uz prijavu na natječaj dužan/a je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje odnosno potvrdu iz koje je vidljivo spomenuto pravo te dokaz da je nezaposlen/a.

Kandidat/kinja pripadnik/ca nacionalne manjine ima pravo pozvati se na prednost pri zapošljavanju na temelju članka 22. Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina (Narodne novine, br. 155/2002, 47/2010 – Odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske i 80/2010), bez obveze dostavljanja dokaza o nacionalnoj pripadnosti.

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose se u roku od osam (8) dana od objave natječaja u Narodnim novinama, na adresu: Ministarstvo obrane, 10000 Zagreb, Sarajevska cesta br. 7, s naznakom: „Za javni natječaj za imenovanje glavnog/e tajnika/ce Ministarstva“.

Osoba koja podnese nepravovremenu i neurednu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz javnog natječaja ne smatra se kandidatom/kinjom prijavljenim/om na javni natječaj.

O rezultatima javnog natječaja kandidati/kinje prijavljeni/e na javni natječaj bit će obaviješteni/e dostavom rješenja.

M I N I S T A R

Ante Kotromanović