Državni tajnik Ministarstva obrane Tomislav Ivić

 

Državni tajnik Ministarstva obrane Tomislav Ivić je temeljem Odluke Vlade RH o određivanju državnog tajnika koji upravlja Ministarstvom obrane od 14. svibnja 2020. godine ovlašten za upravljanje Ministarstvom obrane do stupanja na dužnost novog ministra obrane.

Tomislav Ivić rođen je 1961. godine u Veliškovcima kod Valpova. Završio je Fakultet političkih znanosti u Zagrebu. Dragovoljac je Domovinskog rata. U svojoj karijeri obnašao je niz javnih i dužnosničkih funkcija.

Bio je gradonačelnik grada Valpova, državni tajnik u Ministarstvu obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, ministar Ministarstva branitelja, saborski zastupnik i predsjednik Saborskog Odbora za obranu, zamjenik ministra obrane te državni tajnik u Ministarstvu obrane.

Oženjen je i otac dvojice sinova.

Dosadašnji ministri obrane Republike Hrvatske:

  1. Damir Krstičević ( 20.06.2016.-14.05.2020.)
  2. Josip Buljević (23.1.2016. – 20.10.2016.)
  3. Ante Kotromanović (23.12.2011. – 23.1.2016.)
  4. Davor Božinović (29. prosinca 2010. – 23. prosinca 2011.)
  5. Branko Vukelić (12. siječnja 2008. – 29. prosinca 2010.)
  6. Berislav Rončević (23. prosinca 2003. -12. siječnja 2008.)
  7. Željka Antunović (30. srpnja 2002.- 23. prosinca 2003.)
  8. Jozo Radoš (28. siječnja 2000.-30. srpnja 2002.)
  9. Pavao Miljavac (14. listopada 1998.-27. siječnja 2000.)
  10. Andrija Hebrang (14. svibanj 1998.-12. listopad 1998.)
  11. Gojko Šušak (18. rujna 1991. – 03. svibnja 1998.)
  12. Luka Bebić (31. srpnja 1991. – 18. rujna 1991.)
  13. Šime Đodan (02. srpnja 1991. – 31. srpnja 1991.)
  14. Martin Špegelj (24. kolovoza 1990. – 02. srpnja 1991.)
  15. mr. Petar Kriste (31. svibnja