Misno slavlje u povodu završetka vojnih izobrazbi na Hrvatskom vojnom učilištu | Foto: HVU/ S. Španić
Misno slavlje u povodu završetka vojnih izobrazbi na Hrvatskom vojnom učilištu
Misno slavlje predvodio je vojni ordinarij u Republici Hrvatskoj monsinjor Jure Bogdan, u zajedništvu s vojnim kapelanom o. Vladimirom Simunovićem
Na Hrvatskom vojnom učilištu “Dr. Franjo Tuđman” u četvrtak, 25. lipnja 2026., u kapeli sv. Mihaela Arkanđela služena je misa u povodu završetka vojnih izobrazbi na Hrvatskom vojnom učilištu.
Misno slavlje predvodio je vojni ordinarij u Republici Hrvatskoj monsinjor Jure Bogdan, u zajedništvu s vojnim kapelanom o. Vladimirom Simunovićem.
Na svetoj misi bili su zapovjednik Hrvatskog vojnog učilišta “Dr. Franjo Tuđman” general-bojnik Slaven Zdilar, djelatnici Hrvatskog vojnog učilišta i polaznici vojnih škola Hrvatskog vojnog učilišta.
Misa je služena kao zahvala za uspješan završetak izobrazbe, predani rad nastavnika, zapovjednika i djelatnika te ustrajnost polaznika koji su tijekom akademske godine stjecali nova znanja, vojne vještine i kompetencije potrebne za odgovorno obnašanje dužnosti u Oružanim snagama Republike Hrvatske.
U ozračju molitve i zajedništva istaknuta je važnost duhovne snage, odgovornosti, služenja i vjernosti pozivu, kao vrijednosti koje prate vojni poziv i oblikuju časnika, dočasnika i svakog pripadnika Hrvatske vojske.
Završetkom vojnih izobrazbi Hrvatsko vojno učilište “Dr. Franjo Tuđman” nastavlja svoju temeljnu zadaću obrazovanja i osposobljavanja pripadnika Oružanih snaga Republike Hrvatske za izazove suvremenoga sigurnosnog okružja, utemeljeno na znanju, domoljublju, profesionalnosti i služenju Domovini.















